अनलाइन भिडियो हेरेर बन्दुक बनाउने हुँदा दुर्घटना,युवकको खोपडीबाट निकालियो बुलेट

धातुका धातु पाइपहरू, डण्डहरू र माचिस जस्ता सजिलैसँग उपलब्ध सामग्रीको साथ बन्दूक कसरी बनाउने भनेर केही अनलाइन भिडियोहरू हेरेपछि, उसले आफ्नैको लागि एउटा बन्दुक बनाएको थियो। त्यसपछि बन्दुक परिक्षण गर्दा ब्याकफायर भएको थियो भने उनको निधारमा चोट लागेको थियो।   घटनाको वास्तविकताबारे अहिले पुलिसले अनुसन्धान गरिरहेको छ


 गान्तोक, 9 अक्टोबर। अनलाइन विभिन्न भिडियोमा अहिले घरेलु तरिका अप्नाएर कसरी बन्दुक, बारूद र हतियार बनाउऩे भन्ने सिकाइने गरेको पाइन्छ। अपरिपक्क यस्ता भिडियोले दुर्घटना निम्त्याउने गरेको प्रमाण सिक्किमको सेन्ट्ररल रेफरल हस्पिटल मणिपालमा आएको छ। एकजना 16 वर्षे केटोलाई आपतकालिन अवस्थामा अस्पतालमा भर्ना गरिएको थियो। उसलाई एक महिनादेखि टाउको दुख्ने, बान्ता आउने र ज्वरो आइरहने गुनासो रहेको कारण अस्पतालमा भर्ना गरिएको थियो। उऩी त्यस्तो कसरी भए भन्नेबारे मणिपालले जारी गरेको प्रेस बयान अनुसार धातुका धातु पाइपहरू, डण्डहरू र माचिस जस्ता सजिलैसँग उपलब्ध सामग्रीको साथ बन्दूक कसरी बनाउने भनेर केही अनलाइन भिडियोहरू हेरेपछि, उसले आफ्नैको लागि एउटा बन्दुक बनाएको थियो। त्यसपछि बन्दुक परिक्षण गर्दा ब्याकफायर भएको थियो भने उनको निधारमा चोट लागेको थियो।   घटनाको वास्तविकताबारे अहिले पुलिसले अनुसन्धान गरिरहेको छ।

चोट लागे पनि उक्त युवकको होश हराएन र देब्रे निधारमा छालाको सानो घाउ बाहेक अरू समान्य देखा परेको थियो। पछि अस्पताल नजाने  निर्णय गरेर  दवाई दोकानबाटै औषधीहरू लिए जसले उसको बाहिरको घाउ जाती भएर भरिएको थियो।  उनी केही समयको लागि ठीक थिए तर चाँडै रिङ्गाटा लाग्ने अनि बान्तासँगै टाउको दुख्न थाल्यो। उनलाई जाँडो हुने अनि उच्च ग्रेडको ज्वरो पनि आउन थाल्यो।  बाहिरबाट किनेको औषधोपचारले केवल अस्थायी राहत प्रदान गर्‍यो र समयको साथ साथै उसको  पिडाका लक्षणहरू क्रमशः बढ्दै गयो। जब औषधीले काम गर्न छाड्यो त्यसपछि उनलाई सीआरएचमा ल्याइएको थियो। अस्पतालमा सीटी स्क्यान र एक्स-रेले खोपडी भित्र धातु टुक्रा रहेको रिपोर्ट देखायो। जसले दिमाग र टाउकोको निम्ति खतरा हुने विभिन्न लक्षणहरू स्पष्ट पारेको थियो। त्यसपछि मणिपालका न्युरोशल्यचिकित्सक डॉ. प्रणव राईको नेतृत्वमा चिकित्सक दलले शल्यक्रिया गर्ने निर्णय गरे। सबै आधुनिक तकनिकीको प्रयोग गर्दै बिरामीलाई कुनै प्रकारको घाटा नहुने घात नहुने प्रकारले शल्यक्रिया सम्पन्न गरिएको प्रेस बयानमा उल्लेख छ। बिरामीले गरेको मूर्खताको कारण झण्डै ज्यान गएको थियो भने दूर्घटनापछि जीवित हुनु उनको भाग्यशाली हुनुको प्रमाण पनि रहेको बताइएको छ। अज्ञानता र डर सधैँ वास्तविक समस्याभन्दा ठूलो अपराधी हुनसक्छन् भन्ने प्रमाणित पनि भएको छ।

 

सक्दो सेयर गर्नुहोस्-

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

प्रतिक्रिया

रसिलो, स्वादिलो गुन्द्रुकको निम्ति सम्पर्क गर्नुहोस 👇 [email protected] +919563441432

आजका समाचारहरू

विज्ञापन